Souboj s Líšní bez trenéra Jarošíka o druhé místo skončil nerozhodně, Tvrdoň nejlepší gólman ligy

5. 12. 2020 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Nezvykle v den příchodu čerta společně s andělem a mikulášskou nadílkou se konalo 12. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Šlágr kola se musel nechat ujít bez domácího hlavního kouče, před samotným utkáním se o převzetí trénování dozvěděl asistent Panajotis Kucalas. Vzhledem k tomu, že branka nepadla, připsal si Marián Tvrdoň v letošním ročníku šesté čisté konto, které znamená přezimování na vrcholu gólmanských statistik

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021, 12. kolo, 5. 12. 2020, 11:00 hod.
Městský stadion, Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem

SK Líšeň

0:0
Bez branek. ŽK: 29. T. Machálek (LIS). ČK: 82. Brak (UNL). Rozhodčí: Hanousek – M. Novák, Slavíček.
FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Tvrdoň – Strada, Brak, Písačka, Chodora – J. Peterka (C) – Prošek, Čičovský, Kušej (90+1. Šilhan), Bazal (84. Hudec) – Koubek (80. Emmer).

SK Líšeň:

Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – T. Machálek (55. Rolinek), Matocha (73. Demeter), Málek, Krška (87. Bednář) – Silný (73. Szotkowski).

V šesté minutě vypracoval první brankovou příležitost Václav Prošek, jenž vystihl rozehrávku soupeře. Pravý záložník Army servíroval gólovou přihrávku Josefu Bazalovi, který při zakončení na míč nedosáhl. Ve 31. minutě se dral do samostatného úniku Vasil Kušej, kvůli zdviženému praporku pomezního rozhodčího byla ale slibná akce Army přerušena.

Až o dvě minuty později byla k vidění první střela na bránu, kdy Ondřej Ševčík prověřil pozornost Mariána Tvrdoně. Ve 37. minutě zkoušel střelecké štěstí nejlepší kanonýr F:NL Jaroslav Málek, nepříjemnou ránu mířící do šibenice lapil pro změnu nejlepší brankář soutěže, co se vychytaných nul týče. V první minutě nastavení musel ústecký gólman vytěsnit na roh nepříjemnou ránu Davida Kršky, která z trestného kopu směřovala pod břevno. Oba brankáři nekapitulovali, a proto celky odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas příliš šancí nenabídl, za zmínku stojí kuriozita z 50. minuty. Vojtěch Brak u postranní čáry odkopl míč takovou silou, až trefil kola soupeřova autobusu. Za tři minuty kličkoval ve velkém vápně Matěj Koubek, k zakončení dvacetiletého útočníka defenziva Líšně nepustila. Stejný scénář následoval v 71. minutě, kdy Jan Peterka zahlédl u útočného velkého vápna Vasila Kušeje.

V 82. minutě se řítil do brejku Marek Szotkowski, když za záchrannou brzdu zatáhl Vojtěch Brak. Stoper Ústí nad Labem obdržel za taktický faul a zmaření brankové příležitosti červenou kartu. Ve zbylých minutách se již nic významného neudálo, a tak si obě mužstva rozdělila po bodu. Arma přezimuje v soutěžní tabulce mezi třetí až pátou pozicí, Jihomoravanům bude s jistotou náležet příčka druhá.

Ohlasy trenérů

Panajotis Kucalas (asistent FK Ústí nad Labem): „V pátek jsme se testovali na COVID-19 a shodou náhod došlo k tomu, že Jiří Jarošík byl pozitivní. Museli jsme to pružně zareagovat, poprali jsme se s tím kolektivně a rozdělili si role. Hlavní pokyny jsem dával já, s trenérem jsme byli v kontaktu. Měli jsme sluchátko, informace jsme probírali spolu, kouč sledoval doma online stream. Chtěli jsme Líšeň v tabulce přeskočit, ale bylo to remízové utkání. Na obou stranách nebylo hodně šancí, podle mého názoru jsme měli mírnou herní převahu. Každopádně bod bereme s pokorou. Když by nám před sezónou někdo řekl, že budeme bojovat o tyto příčky, sami bychom se tomu divili.“

Milan Valachovič (SK Líšeň 2019): „Věděli jsme, že pokud budeme v Ústí nad Labem bodovat, skončíme po podzimu nejhůře druzí. Zápas byl remízový, víceméně bez šancí. V tomto období se hrává na těžkém terénu, neboť na stadionech chybí vyhřívání. Postavení v tabulce si budeme užívat do 6. 3. 2021, pro Líšeň se jedná o historický úspěch. Na sever Čech jsme jeli o den dříve, byli jsme jako většina klubů v Modré u Děčína. Vzhledem k tomu, že v klubu nemáme jen profesionály, kluci si v pátek stejně jako kvůli středečním zápasům museli brát dovolenou.“

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

14. 11. 2023

Ústí remizovalo s Mostem 0:0.

10. 11. 2023

V pátek nás čeká poslední zápas podzimu a to doma proti FK Baník Most-Souš!

8. 11. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 15. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Baník Most Souš


Zimní příprava, přát. 11:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem B

13. 1. 11:00h