Ústí nad Labem na úvod sezóny remizovalo v derby s Varnsdorfem

21. 8. 2020 | Zdeněk Kamínek st.

Ústí nad Labem – V předehrávce prvního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem se 980 diváků branky nedočkalo, severočeské derby proto vítěze neurčilo. Marián Tvrdoň si na začátek nového soutěžního ročníku připsal do statistik čisté konto.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021, 1. kolo, 21. 8. 2020, 18:00 hod.
Městský stadion, Ústí nad Labem

FK Varnsdorf

0:0
ŽK: 40. J. Peterka, 64. Prošek, 88. M. Bílek – 53. M. Richter, 63. Bláha. ČK: 85. M. Richter (VDF; po 2. ŽK). Rozhodčí: Marek – Batík, J. Poživil.
FK Ústí nad Labem:

Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Písačka, Chodora – J. Peterka (C), Čičovský, Šilhan (60. Jakš) – Prošek, Kušej, Jirkovský (60. Koubek).

FK Varnsdorf:

A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek (87. Šimon) – Rudnytskyy (C) (80. M. Kubista), Breda (46. Ondráček), Schön (78. Daniel Novák) – M. Richter.

Do severočeského derby vstoupili lépe ústečtí fotbalisté. Ve 2. minutě Jan Peterka našel v ideální pozici Vasila Kušeje, ale nikdo z domácích hráčů v pokutovém území nedokázal zužitkovat centr nové ústecké posily. Varnsdorf potvrdil v předchozích utkáních, že na ústeckém stadioně se mu daří a dal o sobě vážněji vědět ve 3. minutě. Střela Ondřeje Kocourka za hranicí pokutového území minula o několik desítek centimetrů spojnici tyče hostujícího brankáře Adama Richtera.

Domácí hráči zejména v úvodní čtvrthodince přimáčkli svého soupeře na jeho polovině. V nadějné pozici se ocitl v 8. minutě ústecký Martin Jirkovský a zřejmě pod dojmem velké nervozity vyslal pouze slabou střelou na Adama Richtera, který mohl situaci bez problémů vyřešit. Závěr prvního poločasu byl v režii Varnsdorfu. Ve 39. minutě Ondřej Lehoczki posadil míč na hlavu Marka Richtera, ale na Mariána Tvrdoně nevyzrál. O dvě minuty později mohl jít Varnsdorf do vedení, hlavička Ondřeje Schöna minula ústeckou branku.

Hostující mužstvo navázalo i po přestávce na zlepšený výkon ze závěru prvního dějství a více se hrálo na polovině domácího celku. O převaze Varnsdorfu svědčí i to, že v prvních třinácti minutách zahrával čtyři rohové kopy, z kterých nedokázal z nic vytěžit. Velmi dobrý tah se střídáním vyšel hostujícímu trenéru Davidu Oulehlovi, který poslal od začátku druhého dějství na hřiště Adama Ondráčka a hrál s obrovskou chutí. Z jeho přihrávky nedokázal skórovat v 68. minutě Patrik Schön.

Velká komplikace přišla pro Varnsdorf v 85. minutě. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Marek Richter a hosté museli závěr utkání dohrávat pouze s deseti hráči. V oslabení se varnsdorfský tým soustředil pouze na obrannou činnost. Rozhodnout střetnutí v nastaveném čase mohl Vasil Kušej. Brankář Adam Richter dokázal v 94. minutě s velkým štěstím konečky prstů vytlačit míč nad svojí branku a dokázal tak udržet čisté konto. Vzhledem k průběhu zápasu je dělba bodů asi spravedlivá a větší spokojenost s bodovým ziskem bude asi v táboře fotbalistů Varnsdorfu.

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem):

„Asi jsme možná všichni čekali více. Byl to těžký zápas a bylo to náročné i pro hráče. Začali jsme dobře prvních patnáct minut, kde jsme slušně kombinovali. Soupeř potom převzal iniciativu a Varnsdorf hrál lépe i druhou půli. My jsme hráli naší nátlakovou hru až posledních třicet minut, kde jsme byli lepší. Varnsdorf měl nebezpečné akce, standardní situace a rychlé brejky. Myslím si, že všichni hráči se vydali ze všech sil a měli toho dost v náročném počasí. Chtěli jsme v prvním zápase vyhrát, ale můžeme se jen zlepšovat. Hráči si vyzkoušeli, že musí hrát naplno od první minuty až do konce zápasu a pak to možná přinese nějaké body. V dalším utkání musíme navázat na výkon z posledních třiceti minut s Varnsdorfem, kde jsem byl spokojen s herním projevem našeho mužstva. Remíza nakonec odpovídá průběhu utkání. Jsme rádi, že jsme měli v domácí premiéře na našem stadioně i početnou diváckou podporu.“

David Oulehla (FK Varnsdorf):

„Mohlo to být z naší strany výrazně lepší. Myslím si, že remíza je asi nakonec spravedlivá. Nebyl jsem spokojen se vstupem našeho mužstva v úvodu prvního poločasu. Ústí nad Labem bylo prvních patnáct herně lepší. Potom se hra srovnala a my jsme se dostali do správného tempa. V druhém poločase se mně líbil náš vstup, kde jsme mohli z toho vytěžit více. V závěru zápasu jsme dohrávali o deseti a museli se bránit standardním situacím domácího mužstva. Před zápasem bych bod bral s velkou pokorou a i tak si bodu vážíme. Hlavně nás těší čisté konto z tohoto utkání a nula potěšila určitě i trenéra brankářů Radka Porcala. Musíme se ještě zlepšovat hlavně v útočné fázi. Rezervy ještě jsou a je zde velký prostor pro zlepšení. Bod z venku je pro nás dobrý.“

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022