Ústí nad Labem na úvod sezóny remizovalo v derby s Varnsdorfem

21. 8. 2020 | Zdeněk Kamínek st.

Ústí nad Labem – V předehrávce prvního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem se 980 diváků branky nedočkalo, severočeské derby proto vítěze neurčilo. Marián Tvrdoň si na začátek nového soutěžního ročníku připsal do statistik čisté konto.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021, 1. kolo, 21. 8. 2020, 18:00 hod.
Městský stadion, Ústí nad Labem

FK Ústí nad Labem

FK Varnsdorf

0:0
ŽK: 40. J. Peterka, 64. Prošek, 88. M. Bílek – 53. M. Richter, 63. Bláha. ČK: 85. M. Richter (VDF; po 2. ŽK). Rozhodčí: Marek – Batík, J. Poživil.
FK Ústí nad Labem:

Tvrdoň – M. Bílek, Hudec, Písačka, Chodora – J. Peterka (C), Čičovský, Šilhan (60. Jakš) – Prošek, Kušej, Jirkovský (60. Koubek).

FK Varnsdorf:

A. Richter – Lehoczki, Zbrožek, Hasil, Heppner – Bláha, Kocourek (87. Šimon) – Rudnytskyy (C) (80. M. Kubista), Breda (46. Ondráček), Schön (78. Daniel Novák) – M. Richter.

Do severočeského derby vstoupili lépe ústečtí fotbalisté. Ve 2. minutě Jan Peterka našel v ideální pozici Vasila Kušeje, ale nikdo z domácích hráčů v pokutovém území nedokázal zužitkovat centr nové ústecké posily. Varnsdorf potvrdil v předchozích utkáních, že na ústeckém stadioně se mu daří a dal o sobě vážněji vědět ve 3. minutě. Střela Ondřeje Kocourka za hranicí pokutového území minula o několik desítek centimetrů spojnici tyče hostujícího brankáře Adama Richtera.

Domácí hráči zejména v úvodní čtvrthodince přimáčkli svého soupeře na jeho polovině. V nadějné pozici se ocitl v 8. minutě ústecký Martin Jirkovský a zřejmě pod dojmem velké nervozity vyslal pouze slabou střelou na Adama Richtera, který mohl situaci bez problémů vyřešit. Závěr prvního poločasu byl v režii Varnsdorfu. Ve 39. minutě Ondřej Lehoczki posadil míč na hlavu Marka Richtera, ale na Mariána Tvrdoně nevyzrál. O dvě minuty později mohl jít Varnsdorf do vedení, hlavička Ondřeje Schöna minula ústeckou branku.

Hostující mužstvo navázalo i po přestávce na zlepšený výkon ze závěru prvního dějství a více se hrálo na polovině domácího celku. O převaze Varnsdorfu svědčí i to, že v prvních třinácti minutách zahrával čtyři rohové kopy, z kterých nedokázal z nic vytěžit. Velmi dobrý tah se střídáním vyšel hostujícímu trenéru Davidu Oulehlovi, který poslal od začátku druhého dějství na hřiště Adama Ondráčka a hrál s obrovskou chutí. Z jeho přihrávky nedokázal skórovat v 68. minutě Patrik Schön.

Velká komplikace přišla pro Varnsdorf v 85. minutě. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Marek Richter a hosté museli závěr utkání dohrávat pouze s deseti hráči. V oslabení se varnsdorfský tým soustředil pouze na obrannou činnost. Rozhodnout střetnutí v nastaveném čase mohl Vasil Kušej. Brankář Adam Richter dokázal v 94. minutě s velkým štěstím konečky prstů vytlačit míč nad svojí branku a dokázal tak udržet čisté konto. Vzhledem k průběhu zápasu je dělba bodů asi spravedlivá a větší spokojenost s bodovým ziskem bude asi v táboře fotbalistů Varnsdorfu.

Ohlasy trenérů

Jiří Jarošík (FK Ústí nad Labem):

„Asi jsme možná všichni čekali více. Byl to těžký zápas a bylo to náročné i pro hráče. Začali jsme dobře prvních patnáct minut, kde jsme slušně kombinovali. Soupeř potom převzal iniciativu a Varnsdorf hrál lépe i druhou půli. My jsme hráli naší nátlakovou hru až posledních třicet minut, kde jsme byli lepší. Varnsdorf měl nebezpečné akce, standardní situace a rychlé brejky. Myslím si, že všichni hráči se vydali ze všech sil a měli toho dost v náročném počasí. Chtěli jsme v prvním zápase vyhrát, ale můžeme se jen zlepšovat. Hráči si vyzkoušeli, že musí hrát naplno od první minuty až do konce zápasu a pak to možná přinese nějaké body. V dalším utkání musíme navázat na výkon z posledních třiceti minut s Varnsdorfem, kde jsem byl spokojen s herním projevem našeho mužstva. Remíza nakonec odpovídá průběhu utkání. Jsme rádi, že jsme měli v domácí premiéře na našem stadioně i početnou diváckou podporu.“

David Oulehla (FK Varnsdorf):

„Mohlo to být z naší strany výrazně lepší. Myslím si, že remíza je asi nakonec spravedlivá. Nebyl jsem spokojen se vstupem našeho mužstva v úvodu prvního poločasu. Ústí nad Labem bylo prvních patnáct herně lepší. Potom se hra srovnala a my jsme se dostali do správného tempa. V druhém poločase se mně líbil náš vstup, kde jsme mohli z toho vytěžit více. V závěru zápasu jsme dohrávali o deseti a museli se bránit standardním situacím domácího mužstva. Před zápasem bych bod bral s velkou pokorou a i tak si bodu vážíme. Hlavně nás těší čisté konto z tohoto utkání a nula potěšila určitě i trenéra brankářů Radka Porcala. Musíme se ještě zlepšovat hlavně v útočné fázi. Rezervy ještě jsou a je zde velký prostor pro zlepšení. Bod z venku je pro nás dobrý.“

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022

Fotbal nevnímám jen tak, že si jdu pouze zakopat, tvrdí Marek Vobecký

23. 9. 2022
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 9. kolo
logo logo

TJ Slovan Velvary

FK Ústí nad Labem


ČFL 22/23, 10. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FK Mladá Boleslav B

8. 10. 16:00h