Ústí nad Labem válcovalo Žižkov, přesto se z Proseku vrací bez bodu

18. 4. 2021 | fkvz.cz, Zdeněk Kamínek ml.

Praha-Prosek - Ke střetnutí 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR odcestovali svěřenci Davida Jarolíma na náhradní půdu Žižkova, na Prosek. Utkání, ve kterém byli Severočeši po většinu času lepší, rozhodla branka z páté minuty. Skončila tak série pěti zápasů bez porážky.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021, 19. kolo, 18. 4. 2021, 10:15 hod.
Lovosická, SK Prosek, Praha

FK Viktoria Žižkov

1:0 (1:0)
Branka: 5. Mashike Sukisa. ŽK: 84. Prošek, 90+2. Gollnack, 90+3. Miskovič (všichni ÚNL). Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Hurych. Delegát: Míka. Technický delegát: Neuberg. Diváci: hráno bez diváků.

hráno bez diváků
FK Viktoria Žižkov:

K. Hrubeš – Řezáč, Prebsl, Pudil, Nabijev (61. Auer) – Súkenník (C), Sixta (84. Hušek) – Bazal (78. D. Richter), Batioja, Muleme – Mashike Sukisa. Trenéři: David Oulehla, David Vavruška, Jan Filip.

FK Ústí nad Labem:

Tvrdoň – Strada, Hudec (80. Ikugar), Glöckner, Písačka – Emmer (63. Kušej), M. Bílek – Prošek (C) (87. Chodora), Čičovský, Miskovič – Koubek (63. Gollnack). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

Viktorka vlétla do utkání jako uragán. Hned v úvodu prostrčil Muleme na Elvise a Tvrdoň musel vytasit první zákrok. V páté minutě už ale udeřilo. Nabiyev poslal do vápna milimetrový centr, Elvis se pověsil do vzduchu a hlavou ukončil osmizápasové čekání Žižkova na vedoucí gól. Branka domácí notně nabudila a na Tvrdoně se valil jeden útok za druhým. Nabiyev se proháčkoval až do vápna, Mashikeho pokus obrana na poslední chvíli zablokovala, Sixta posílal před branku nebezpečné centry z trestňáků i ze hry.

Po čtvrt hodině měl Mashike na hlavě druhý gól, ale po rohu Sixty jen těsné minul. Ústí nad Labem se v této pasáži zápasu spoléhalo hlavně na rychlé protiútoky, které však dvakrát zakončilo jen nepřesnou střelou z uctivé vzdálenosti. Nebezpečně vypadal pro Hrubeše Miskovičův střílený centr, který proletěl bez povšimnutí napříč naším vápnem.

Po půl hodině pak Koubek připomněl Viktoriánům, že jednobrankové vedení je křehká záležitost a jeho hlavička prolétla jen o centimetry podél domácí levé tyče. Hned z protiútoku hledal Bazal před brankou Elvise, ale hosté stihli odvrátit na roh. V 39. minutě si plavovlasý útočník navedl míč do středu před vápno, ale jeho ránu Tvrdoň zkrotil. Ve druhé části poločasu jsme sledovali vyrovnanou atraktivní partii, ke které přispěli výrazně i hosté, ale skóre už se do pauzy nezměnilo.

Druhé dějství patřilo jednoznačné hostům, bohužel Arma nedokázala zužitkovat žádnou ze svých příležitostí. A že jich bylo. Prošek s Bílek ale v těch největších selhali a Viktoriáni už si důležité vítězství nenechali vzít. Pojistku mohl přidat v závěru Súkenník a pak už propukla na trávníku bíločervená radost.

David Jarolím (FK Ústí nad Labem):
„Jsem zklamaný z výsledku, neboť jsme byli lepším mužstvem herně i na počet šancí. Stále opakuji dokola, že do brankových příležitostí se dostaneme, ale fotbal je o gólech. Herně bylo vše v pořádku, litovat můžeme inkasované branky z úvodu utkání. Připravovali jsme se na to, že Viktoria nás může ohrozit jedině po centrech nebo standardních situacích, což se bohužel potvrdilo.“

Každý start je pro mě ocenění dřiny na tréninku, praví David Němec

13. 5. 2021

Cenné jsou i výhry, pokud se nedaří, tvrdí David Jarolím