Na úvod nového ročníku zvítězila Arma v Třinci

24. 7. 2021 | Igor Mainka, Zdeněk Kamínek ml.

Třinec - K zahajovacímu kolu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR zavítali ústečtí fotbalisté do Třince. Stadion Rudolfa Labaje připravil necelým třem stovkám diváků v součtu pět branek, když se Severočeši ujali brzkého vedení. Těsný náskok později Ústečtí pojistili, domácí přesto dokázali dvoubrankové manko smazat. Z vítězství se radovali nakonec přece jen svěřenci Davida Jarolíma, když rozhodující branku vsítil v 85. minutě střídající Ladislav Krobot.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 1. kolo, 24. 7. 2021, 10:15 hod.
Stadion Rudolfa Labaje

FK Fotbal Třinec

2:3 (0:1)
Branky: 59. Hýbl, 64. Plachý vlastní - 3. Ogiomade, 54. M. BÍlek, 85. Krobot. ŽK: 60. Foltýn, 71. Hýbl. 86. Petráň – 74. Krobot. Rozhodčí: D. Černý – Dohnálek, Dobrovolný. Delegát: Beneš. Technický delegát: Urbanec. Diváci: 280 (omezený počet).

FK Fotbal Třinec:

Adamuška – Foltyn, Bedecs (C), Klusák, Hýbl (79. Puchel) – Omasta (72. Bolf), Habusta, Weber, Javůrek (46. Kania) – Juřena (79. Šteinhübel), Petráň. Trenéři: František Straka, Tomáš Jakus.

FK Ústí nad Labem:

J. Plachý – Strada, Brak, M. Bílek, Chodora – Miskovič – Emmer (67. Krobot), Čičovský (88. Hudec), Jiránek, Ogiomade – Prošek (C) (76. Alexandr). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

Zápas nezačal na úvod sezóny nikterak opatrně. Adamuška hned po výkopu zneškodnil střelu MIskoviče zpoza vápna směřující k pravé tyči. Dvě minuty nato už kapituloval – rohový kop domácích se proměnil ve smrtící brejk hostů, na jehož konci nedůsledně bráněný Ogiomade napřáhl a vymetl šibenici – 0:1.

Vzápětí Weber vysunul Hýbla, který pádil na brankáře, ale jelikož byl tísněn protihráčem, nedokázal jej překonat. Další gólovku měl na kopačce Emmer, jeho střele k tyči však scházelo několik centimetrů a míč skončil v tyči.

V závěru úvodního dějství vyvíjeli větší útočnou aktivitu domácí fotbalisté. Po centru Hýbla hlavičkoval Petráň a brankář Plachý se zaskvěl výtečným zákrokem. Chvíli poté se po rohovém kopu dostal k hlavičce Foltýn, ale jednobrankovou ztrátu svého týmu nesmazal.

Před pauzou Omasta přenesl hru na Javůrka, ten vrátil míč do ohně, hlavičkujícího Juřenu vychytal Plachý a neprosadil se ani dobíhající Petráň. Tak, jak třinečtí fotbalisté vstoupili špatně do prvního poločasu, nezvládli ani začátek druhé části hry.

Po střele Emmera, který napřáhl z hranice velkého čtverce, je zachránila tyčka a záhy Adamuška zlikvidoval střelu Čičovského. Do třetice to už Severočechům vyšlo – z dálky napřáhl Bílek a jeho báječná střela se po odrazu od tyče dostala za brankovou čáru – 0:2.

Netrvalo dlouho, a Třinec byl zpět ve hře. Omastovu práci střelou do horní části branky dokončil Hýbl1:2. Krátce poté po pravé straně pláchl Omasta a jeho střílený centr si brankář Plachý srazil do vlastní sítě – 2:2. Když už se zdálo, že svěřenci trenéra Straky dosáhnou aspoň na bod, pět minut před koncem je zmrazil Krobot2:3.

Ohlasy trenérů

Marek Čelůstka (sportovní manažer FK Fotbal Třinec): V první řadě bych chtěl poděkovat divákům za to, že si našli i v této pandemické době cestu na náš stadion. V naší hře je ještě spousta nedostatků, které věřím, že odstraníme a zápas od zápasu se budeme zlepšovat. Za stavu 0:2 jsme byli dole, nakonec jsme vyrovnali a mohli i zvítězit. Ukázalo se, že fotbal je nevyzpytatelná hra a na úvod sezóny je z toho porážka. Naše defenzivní práce dnes nebyla ideální a tři inkasované branky jsou toho důkazem. Jdeme dále, sezóna je na začátku.

David Jarolím (FK Ústí nad Labem): „Venkovní výhra v prvním kole nás potěšila, na soupeře jsme se připravovali. Chtěli jsme předvést daleko lepší výkon, než kterým jsme se prezentovali v Třinci na jaře. Naše hra se mi líbila, byli jsme v ofenzivě aktivní a vytvářeli si hodně šancí. Zatrnulo nám v době, kdy dvoubrankové vedení soupeř dotáhl. Během těchto pěti minut jsme vypadli ze hry, zaplaťpánbůh se nám podařilo vstřelit třetí gól. V závěrečných minutách byla ve statečném počtu podpora všech hráčů, v čemž musíme pokračovat. Na tréninku jsme se střelbě věnovali, protože produktivita byla malá. Důležité je, aby hráči prostory vyhledávali a tlačili se do koncovky.“

Arma na úvod přípravy prohrála v Plzni

15. 1. 2022

Zimní příprava začíná. Arma míří do Plzně

14. 1. 2022

Arma vstoupila do zimní přípravy s novými jmény, asistentem trenéra bude Lukáš Jarolím

10. 1. 2022
Zápasy A-Týmu
Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FC Viktoria Plzeň

FK Ústí nad Labem

Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FK Baník Most Souš