Prokletí Líšně trvající déle než rok neprolomila ani Arma

7. 8. 2021 | Roman Zajíček, Zdeněk Kamínek ml.

Brno-Líšeň - Šestnáct domácích utkání bez porážky. To je bilance, kterou se mohou pyšnit fotbalisté z městské části Brna, kteří poslední prohru před vlastními fanoušky zaznamenali 4. 7. 2020 proti pražské Dukle. Na prolomení série byl krátký i tým Davida Jarolíma , který uhrál v rámci 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR bezbrankovou remízu. Ústí nad Labem tak k výhře a prohře přidala v letošním ročníku i remízu.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 3. kolo, 7. 8. 2021, 17:00 hod.
Areál SK Líšeň

SK Líšeň

FK VIAGEM Ústí nad Labem

0:0
Bez branek. ŽK: 56. Otrísal, 67. Jeřábek, 85. Silný – 28. Miskovič, 51. Čičovský, 54. Brak. Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Vyhnanovský. Delegát: Pospíšil. Technický delegát: Duda. Diváci: 586 (omezený počet).

Diváci: 586
SK Líšeň:

V. Veselý – Pašek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Jeřábek – Stáňa, Málek, Matocha, Krška (71. Rolinek) – Chwaszcz (62. Silný). Trenéři: Milan Valachovič, Leoš Kalvoda.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek, Chodora (90. Hudec) – Miskovič, Čičovský (64. Angelozzi) – Prošek (C) (78. Mechmache), Jiránek, Ogiomade – Krobot (64. Emmer). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

První poločas nenabídl mnoho pohledných událostí. Byl to spíše tuhý defenzivní boj. Líšeňští bojovali o každý metr hřiště, soupeř pro změnu spoléhal na brejky. Mírně aktivnější byli přece jen domácí, kteří poprvé zahrozili ve 13. minutě. Hlavička Otrísala skončila na Plachého síti. Poté Marvani pálili z dálky Matochou, ústecký gólman se proletěl ke své levé tyči.

Největší tutovka zápasu přišla ve 34. minutě. Krškův přízemní centr nejprve ve vápně lehce škrtnul Stáňa, míč plul na zadní tyč, kde stál pro změnu Chwaszcz. I posledně jmenovaný se míče lehce dotknul, ale poslal ho o pár milimetrů vedle Plachého brány. Za zmínku ještě stojí střela Kršky v samotném závěru poločasu, kterou Plachý zneškodnil.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté. Hned po pěti minutách si to Ogiomade namířil sám na brankáře Veselého, který jeho v podstatě hokejový nájezd dokázal vychytat. Domácí fotbalisté čekali na šanci až do 65. minuty. Střídající Silný potáhl míč středem hřiště, přes dva beky nahrál na Lutonského, jehož přízemní střelu musel Plachý vyrazit do bezpečných míst.

Fotbal se hrál průměrný, plný faulů a nepřesností. Přesto se Marvani mohli dočkat tříbodového zisku. Šest minut před koncem zápasu centroval z levé strany Rolinek a uprostřed vápna se zjevil Jan Silný. Útočník brněnského celku orazítkoval břevno Plachého svatyně. Samotný závěr byl plný emocí, nastavovalo se pět minut, ale gólu se takřka 600 diváků nedočkalo. Duel tak skončil nerozhodně 0:0.

Ohlasy trenérů

David Jarolím (FK Ústí nad Labem): „První poločas se mi upřímně směrem dopředu nelíbil, byli jsme ustrašení a z toho plynulo hodně zbytečných ztrát. Když bychom zachovali větší klid, mohli jsme se dostat do souvislých akcí. Na druhou stranu dozadu jsme hráli zodpovědně. Síla Líšně se projevila v nátlakové hře, velkém počtu centrů. Chtěli jsme zamezit nebezpečným situacím, zodpovědně bránit v přečíslení a mít dobré postavení okolo šestnáctky. Věděli jsme, že Líšeň je agresivní soupeř, někteří kluci se s tím ale nesrovnali. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, dostávali jsme se na útočnou polovinu a udrželi míč. Krásně sehranou akci měl Marvis Amadin Ogiomade, jenž stoprocentní šanci proměnit nedokázal. V Líšni nikdo přes rok nezvítězil, prolomit jsme to nedokázali ani my.“

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

14. 11. 2023

Ústí remizovalo s Mostem 0:0.

10. 11. 2023

V pátek nás čeká poslední zápas podzimu a to doma proti FK Baník Most-Souš!

8. 11. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 15. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Baník Most Souš


Zimní příprava, přát. 11:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem B

13. 1. 11:00h