Arma otočila duel s Vlašimí a ukončila sérii dvou proher

15. 10. 2021 | Petr Komárek, Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - V zápase 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se do vedení v 67. minutě dostali fotbalisté Vlašimi. Hráči Army se nevzdali a zásluhou Vojtěcha Braka a kapitána Václava Proška skóre za devatenáct minut otočili.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 11. kolo, 15. 10. 2021, 18:00 hod.
Městský stadion Ústí nad Labem

FC Sellier & Bellot Vlašim

2:1 (0:0)
Branky: 70. Brak, 86. Prošek – 67. Červenka. ŽK: 30. Jiránek, 36. Miskovič, 90. Krobot, 90+3. Ogiomade, 90+5. J. Plachý – 19. P. Breda, 45+1. Blecha, 86. Svoboda. Rozhodčí: Petřík - Pečenka, M. Volf. Delegát: L. Zeman. Technický delegát: Andrejs. Diváci: 625.

Diváci: 625
FK Ústí nad Labem: Plachý – Prošek, Hudec, Brak, Písačka – Miskovič, Čičovský (81. Alexandr) – Jiránek, Emmer (68. Gonzalez), Ogiomade – Krobot (90. Cantin). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan. FC Sellier & Bellot Vlašim:

ŘEHÁK – HOŠEK, BLECHA, P. BREDA, BROUKAL – V. SVOBODA, JANDA (84. KOZEL), ZINHASOVIĆ, ČERVENKA – VIŠINSKÝ (46. PREBSL), ALIJAGIĆ. TRENÉR: MARTIN HYSKÝ.

Po šestnácti minutách hry si velkou šanci vytvořil Krobot. Ústecký útočník šel sám na bránu, Řehák proti němu ale včas vyběhl a balon vyrazil. Krátce před přestávkou vzal zakončení na sebe Nigerijec ve službách Army Ogiomade, trefil však jen záda hostujícího obránce Bredy.

Ve druhé půli se vlašimská obrana dopustila chyby. Potrestat ji mohl Ogiomade, jeho ránu nicméně zastavila spojnice břevna a tyče Řehákovy branky. Po hodině hry střílel Prošek, brankáře Vlašimi však neohrozil. Míč skončil vedle brány.

Na druhé straně to zkusil Červenka, Plachý dokázal zakročit. Zanedlouho si ovšem Marek Červenka vedl daleko lépe – v 67. minutě poslal Středočechy do vedení. Ústí nad Labem rychle srovnalo, hlavička v podání Vojtěcha Braka se zastavila až v síti.

Rozhodující moment zápasu přišel v 86. minutě. Povedeným střeleckým pokusem se prezentoval kapitán domácích Václav Prošek, jenž napálil míč pod břevno a rozhodl o ústeckém vítězství.

Připravujeme ...

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly