Arma veze tři cenné body ze hřiště Dukly Praha

23. 10. 2021 | Lukáš Šonský, Zdeněk Kamínek ml.

Praha - Zápas 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR ovládli na Julisce fotbalisté Ústí nad Labem. Severočeši navázali na domácí vítězství nad Vlašimí a po trefě Jakuba Emmera odváží z půdy favorita plný bodový zisk.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 12. kolo, 23. 10. 2021, 10:15 hod.
Stadion Juliska

FK Dukla Praha

0:1 (0:1)
Branka: 31. Emmer. ŽK: 39. Buchvaldek, 84. Piroch – 39. Písačka, 42. Gonzalez, 67. Brak, 77. Ogiomade, 90+3. Angelozzi. Rozhodčí: Radina – Kotalík, Matoušek. Delegát: Hojsík. Technický delegát: Muziková. Diváci: 475. Střely na bránu: 2:2. Střely mimo bránu: 5:1. Rohové kopy: 12:2. Držení míče (v procentech): 55:45.

FK Dukla Praha:

Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozma (82. Šebrle) – Buchvaldek, Kozel (75. Adediran), Cienciala (63. Hrubeš) – Pázler (46. Fábry). Trenéři: Bohuslav Pilný, Vít Vrtělka.

FK Ústí nad Labem:

Plachý – Hudec, Brak, Alexandr (76. Mechmache), Miskovič – Písačka, Prošek, Ogiomade, Gonzalez (69. Bílek), Emmer (90. Angelozzi) – Čičovský (69. Cantin). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

V prvním poločase fotbal na Julisce nudil. Oba týmy byly nepřesné v kombinaci, často faulovaly a soupeřovu bránu nedokázaly pořádně ohrozit. Dukla byla mírně aktivnější, kopala dokonce osm rohů. Domácí si ale nedokázali vypracovat ani jednu vážnější příležitost. Arma na tom nebyla o moc lépe, přesto využila chyby a dokázali skórovat. Psala se 31. minuta, když Jakub Barac mizerně rozehrál, míče se zmocnil Jakub Emmer, ustál souboj s Kulhánkem a přízemní střelou pokořil brankáře Radu.

Do druhé půle poslali trenéři na hrot útoku Fábryho, kterého následně z lavičky doplnil také v dobré formě hrající mladík Hrubeš. Dukla se zvedla, byla lepší. Doplatila však na chabou produktivitu. Ústí nad Labem mělo obrovskou šanci po akci Emmera s Čičovským, kterého na malém vápně vynikajícím zákrokem vychytal Rada. Hned nato vyrazila Dukla do protiútoku a exústecký Peterka prodloužil centr zprava jen do tyče hostující brány.

Pražané Armu několikrát zamkli a vyrovnat mohl Hrubeš. V 66. minutě se dostal k míči na hranici vápna a krásnou ránu málem poslal do sítě, balon ale rozezvučel břevno a odrazil se zpátky na malé vápno. K dorážce se nikdo nedostal. Aktivní byli domácí až do posledních minut, žádnou velkou gólovou příležitost si ovšem nevypracovali.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha):
„Obrovské zklamání. Odehráli jsme hodně špatný první poločas, kde jsme navíc dostali hloupý gól. V tom druhém šel náš výkon trošku nahoru a soupeře jsme chvílemi dostávali pod tlak. Nejsme ale produktivní a chybí nám góly z domácích zápasů. Na tyčky a břevna se nehraje. Chtěli jsme vyhrát a udělat krok blíž ke špičce tabulky, což se zase nepovedlo. Příští týden na Spartě musíme potvrdit, že jsme venku lepší než doma. Soupeři na nás tady hrají určitým způsobem a my máme problém jejich obrany překonávat. Druhá věc je ta, že se stále pereme s mentalitou týmu. Někdo udělá chybu a jeho výkon jde hned ve zbytku zápasu rapidně dolů. Na to musíme lépe reagovat.“

David Jarolím (FK Ústí nad Labem):
„Připravujeme ...“

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022

Fotbal nevnímám jen tak, že si jdu pouze zakopat, tvrdí Marek Vobecký

23. 9. 2022
Zápasy A-Týmu