Arma veze tři cenné body ze hřiště Dukly Praha

23. 10. 2021 | Lukáš Šonský, Zdeněk Kamínek ml.

Praha - Zápas 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR ovládli na Julisce fotbalisté Ústí nad Labem. Severočeši navázali na domácí vítězství nad Vlašimí a po trefě Jakuba Emmera odváží z půdy favorita plný bodový zisk.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 12. kolo, 23. 10. 2021, 10:15 hod.
Stadion Juliska

FK Dukla Praha

FK Ústí nad Labem

0:1 (0:1)
Branka: 31. Emmer. ŽK: 39. Buchvaldek, 84. Piroch – 39. Písačka, 42. Gonzalez, 67. Brak, 77. Ogiomade, 90+3. Angelozzi. Rozhodčí: Radina – Kotalík, Matoušek. Delegát: Hojsík. Technický delegát: Muziková. Diváci: 475. Střely na bránu: 2:2. Střely mimo bránu: 5:1. Rohové kopy: 12:2. Držení míče (v procentech): 55:45.

Diváci: 475
FK Dukla Praha:

Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozma (82. Šebrle) – Buchvaldek, Kozel (75. Adediran), Cienciala (63. Hrubeš) – Pázler (46. Fábry). Trenéři: Bohuslav Pilný, Vít Vrtělka.

FK Ústí nad Labem:

Plachý – Hudec, Brak, Alexandr (76. Mechmache), Miskovič – Písačka, Prošek, Ogiomade, Gonzalez (69. Bílek), Emmer (90. Angelozzi) – Čičovský (69. Cantin). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

V prvním poločase fotbal na Julisce nudil. Oba týmy byly nepřesné v kombinaci, často faulovaly a soupeřovu bránu nedokázaly pořádně ohrozit. Dukla byla mírně aktivnější, kopala dokonce osm rohů. Domácí si ale nedokázali vypracovat ani jednu vážnější příležitost. Arma na tom nebyla o moc lépe, přesto využila chyby a dokázali skórovat. Psala se 31. minuta, když Jakub Barac mizerně rozehrál, míče se zmocnil Jakub Emmer, ustál souboj s Kulhánkem a přízemní střelou pokořil brankáře Radu.

Do druhé půle poslali trenéři na hrot útoku Fábryho, kterého následně z lavičky doplnil také v dobré formě hrající mladík Hrubeš. Dukla se zvedla, byla lepší. Doplatila však na chabou produktivitu. Ústí nad Labem mělo obrovskou šanci po akci Emmera s Čičovským, kterého na malém vápně vynikajícím zákrokem vychytal Rada. Hned nato vyrazila Dukla do protiútoku a exústecký Peterka prodloužil centr zprava jen do tyče hostující brány.

Pražané Armu několikrát zamkli a vyrovnat mohl Hrubeš. V 66. minutě se dostal k míči na hranici vápna a krásnou ránu málem poslal do sítě, balon ale rozezvučel břevno a odrazil se zpátky na malé vápno. K dorážce se nikdo nedostal. Aktivní byli domácí až do posledních minut, žádnou velkou gólovou příležitost si ovšem nevypracovali.

Ohlasy trenérů

Bohuslav Pilný (Dukla Praha):
„Obrovské zklamání. Odehráli jsme hodně špatný první poločas, kde jsme navíc dostali hloupý gól. V tom druhém šel náš výkon trošku nahoru a soupeře jsme chvílemi dostávali pod tlak. Nejsme ale produktivní a chybí nám góly z domácích zápasů. Na tyčky a břevna se nehraje. Chtěli jsme vyhrát a udělat krok blíž ke špičce tabulky, což se zase nepovedlo. Příští týden na Spartě musíme potvrdit, že jsme venku lepší než doma. Soupeři na nás tady hrají určitým způsobem a my máme problém jejich obrany překonávat. Druhá věc je ta, že se stále pereme s mentalitou týmu. Někdo udělá chybu a jeho výkon jde hned ve zbytku zápasu rapidně dolů. Na to musíme lépe reagovat.“