Arma ztratila v nastavení druhé půle v Jihlavě bodový zisk

16. 3. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Jihlava - K televizní dohrávce z podzimu 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se Arma vydala na Vysočinu. Do středečního měření sil vstoupila lépe Jihlava, Adamu Čičovskému se podařilo v 88. minutě stanovit vyrovnaný stav. V páté minutě nastavení druhého dějství Severočeši o remízový stav přišli, když inkasovali z kopačky dvougólového Dávidad Krčíka.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 16. kolo, 16. 3. 2022, 18:00 hod.
Stadion v Jiráskově ulici

FC Vysočina Jihlava

FK Ústí nad Labem

2:1 (1:0)
Branky: 27. a 90+5. D. Krčík – 88. Čičovský. ŽK: 64. Zoubele – 42. Miskovič, 74. Hudec, 83. Brak, 90+4. Čítek, po skončení utkání. David Jarolím (trenér). Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Líkař. Delegát: Plesar. Technický delegát: Andrejs. Diváci: 316.

Diváci: 316
FC Vysočina Jihlava:

Vejmola – Křišťál (78. Písačka), D. Krčík, T. Vlček, T. Svoboda – Selnar (67. Fila), Lacko (C), Tureček (78. Belaid), Zoubele (67. Peřina) – Ritter (61. Křivánek), Vedral. Trenéři: Jan Kameník, Jozef Pavlík.

FK Ústí nad Labem:

J. Plachý – Kurka (46. Havrda), Brak, Kabancov, Švanda – Ogiomade, Miskovič (C) (81. Čítek), Tymošenko, Emmer (64. Čičovský) – Krobot (23. Jiránek), D. Černý (46. Hudec). Trenéři: David Jarolím, Lukáš Jarolím.

Na úvodní šanci se čekalo do sedmnácté minuty, kdy v krátkém sledu rozehrával dva rohové kopy Jakub Selnar. Avšak s prvním si poradila severočeská obrana a po druhém musel na dvakrát zasahovat Jan Plachý. O deset minut později už Vysočina otevřela skóre duelu. Již zmiňovaný Selnar našel ve vápně Dávida Krčíka, jenž placírkou uklidil míč k pravé tyči.

Ačkoliv domácí měli v dalším průběhu více ze hry, další gólovou příležitost si nepřipravili, a tak se šlo do kabin za výsledku 1:0.

Ve druhé polovině se hra vyrovnala, jelikož Davidu Jarolímovi vyšla sázka na změnu rozestavení. Ve čtyřiasedmdesáté minutě odcentroval zleva Jiří Miskovič, ale místo spoluhráče nalezl pouze rukavice domácího brankáře. Šest minut před vypršením normální hrací doby zakončoval Vedral, jenž dostal míč proti noze, avšak slabý pokus lapil Jan Plachý.

V osmaosmdesáté minutě se o slovo přihlásil Adam Čičovský, který vybojoval přímý kop těsně před pokutovým územím. Sám se postavil k rozehrání standardní situace a z levé strany vymetl pavučinu ve vzdálenějším horním rohu branky.

Už to vypadalo, že utkání skončí vyrovnaným výsledkem. Jenomže nedovoleným způsobem zastavil akci Jihlavy Vojtěch Čítek, a tak přímý kop poslal před branku Tijani Belaid. Nejprve hlavou nasměřoval míč do pravé tyče Dávid Krčík, který se dostal ještě dorážce a přisoudil tak tři body Vysočině.

Ohlasy trenérů

Jan Kameník (FC Vysočina Jihlava): "Připravujeme ..."

David Jarolím (FK Ústí nad Labem): „Odehráli jsme druhý venkovní zápas v krátkém časovém sledu. Vždy je důležité zvládnout první, což se nám podařilo. Nebyl jsem spokojen s úvodem, chyběl nám klid na míči, které jsme ztráceli. Organizace směrem dozadu byla rozházená, nedostali jsme do hry. Vše pramenilo z našich chyb. Druhý poločas jsme vsadili na některé změny. Kluci, kteří nastoupili, hru oživili. Hra byla lepší, ne úplně ideální. Vytvořili jsme si pasáže, kdy jsme byli schopní se dostat do kombinace, Jihlava dokáže být s Vedralem a Zoubelem v ofenzivě hodně nepříjemným soupeřem. V závěru jsme měli remízu uhrát, naším špatným postavením jsme obdrželi v nastaveném čase druhou branku. Ztráta bodu hodně zamrzí, nyní se musíme připravit na Viktorii Žižkov a doufat, že tři body zůstanou v Ústí nad Labem.“

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny

29. 5. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 29. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

TJ Sokol Živanice


ČFL 22/23, 30. kolo
logo logo

SK Zápy

FK Ústí nad Labem

10. 6. 17:00h