Brno porazilo Armu doma poprvé od roku 1989, trápení Army pokračuje

13. 4. 2022 | Daniel Kinc, Zdeněk Kamínek ml.

Brno - V zápase 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR byla brněnská Zbrojovka nad síly fotbalistů Ústí nad Labem, kteří zaznamenali čtvrtou porážku v řadě. Jednalo se navíc o první porážku na půdě Zbrojovky od roku 1989. Mezi tyčemi se poprvé v sezóně objevil David Němec, jenž byl na dva pokusy vedoucího celku tabulky krátký. Alespoň čekání na vstřelený gól Army utnul po 259 minutách Ladislav Krobot

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 23. kolo, 13. 4. 2022, 19:00 hod.
Městský fotbalový stadion Srbská

FC Zbrojovka Brno

2:1 (2:0)
Branky: 41. A. Fousek, 44. Přichystal – 77. Krobot. ŽK: 22. Adrián Čermák, 61. Hrabina – 70. Miskovič, 90+2. Čítek. Rozhodčí: Radina – Pečenka, Kotalík. Delegát: Plesar. Technický delegát: Vysloužil. Diváci: 2 523. Střely na bránu: 3:4. Střely mimo bránu: 4:2. Rohové kopy: 7:2. Držení míče (v procentech): 54:46.

FC Zbrojovka Brno:

Berkovec – Hrabina (73. Jan Moravec), Štěrba, Jakub Šural, Bariš – Ad. Čermák – A. Fousek (46. Blecha), M. Ševčík (55. Hladík) – Nečas (90. Endl), Jakub Řezníček, Přichystal (55. Kohoutek). Trenéři: Richard Dostálek, Jozef Dojčan.

FK Ústí nad Labem:

D. Němec – Uličný, Čítek, Brak, Švanda – Miskovič, Tymošenko, Gedeon (68. Kurka), Emmer (65. Strada) – Jiránek (77. A. Černý), Gonzalez (65. Krobot). Trenéři: David Jarolím, Lukáš Jarolím.

Trenér Richard Dostálek pro domácí utkání s Ústím nad Labem učinil jednu nucenou změnu, vykartovaného Jiřího Texla nahradil ve středu pole Adrián Čermák. Alespoň na lavičku se vrátil po zranění Filip Blecha, zde naopak chyběl David Jambor, který si odnesl šrámy z víkendového utkání "béčka".

Domácí do duelu vstoupili o něco aktivněji a hned zaměstnávali brankáře hostů Němce, který si odbyl letošní debut mezi tyčemi. Do první šance se řítil v páté minutě Přichystal, ale vzrušení bylo zbytečné, protože byl máván ofsajd. To ve dvanácté minutě už byla Zbrojovka daleko blíže vedení, po centru Hrabiny se míč odrazil od hostujícího hráče do tyče.

V dalších minutách se hra srovnala, ani jeden z celků se nedostal do vážnější šance. A když už to vypadalo ne bezbrankový poločas, tak domácí předvedli údernou tříminutovku. Jako první se mezi střelce zapsal Adam Fousek, který si naskočil na rohový kop Ševčíka a míč prudkou hlavičkou o zem umístil pod břevno branky Severočechů – 1:0.

Zbrojovka byla po vedoucí brance na koni a za dvě minuty své vedení zdvojnásobila. Kolem vápna předvedla rychlou akci na tři přihrávky, až dostal přesnou ulici Nečas, který křižnou přihrávkou napříč malým vápnem našel volného Jakuba Přichystala, jenž jen nastavil kopačku, aby nasměroval míč do sítě – 2:0. Brňané tak šli po skvělém závěru půle do kabin spokojeni.

Zkraje druhé půle se chtěl mezi střelce zapsat také Jakub Řezníček, v nadějné pozici jej ale zastavil ofsajd. O tři minuty už vše bylo v souladu s pravidly, když Řezníček dostal přesný centr od střídajícího Hladíka a byl ve vápně osamocen, ale rána se mezi tyče nevešla.

Brňané kontrolovali hru a směřovali postupnými kroky za dalším vítězství, ale třináct minut před koncem přišla komplikace. Na centr Švandy si kolem Štěrby naskočil střídající Ladislav Krobot a přesnou hlavičkou snížil na 2:1. Gólman Berkovec inkasoval gól po 376 minutách hry. Domácí mohli bleskově odpovědět, když se sám na branku řítil Nečas, ale vyběhnuvšího Němce nepřeloboval.

A tak se o slovo opět přihlásili hosté. Krobot vyslal důraznou ránu, kterou Berkovec lapil, o chvíli později si domácí gólman poradil i s hlavičkou Černého, která směřovala přesně k tyči. V rozháraném závěru hosté tlačili, ale do větší šance už se nedostali. Zbrojovka urvala další cenné tři body a po zaváhání Vlašimi vede tabulku už o 14 bodů. Ústí nad Labem navíc doma porazila poprvé od roku 1989.

David Jarolím (FK Ústí nad Labem):
„Proti vesměs ligovému soupeři jsme se herně prezentovali velmi slušně a Zbrojovku potrápili. Přišli i diváci a většina mladých hráčů před tak početnou návštěvou ještě nehrála. Bohužel z několika vytvořených šancí jsme nedokázali vyrovnat, přestože za výkon jsme si bod zasloužili.“

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022