Zranění stopeři Brak, Čítek a útočník Krobot. S oslabenou sestavou Ústečtí v Táboře neuspěli

1. 5. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Tábor - V zápase 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR nastoupila Arma pod Martinem Haškem a Dušanem Tesaříkem k prvnímu venkovnímu duelu. Ústí nad Labem nevstoupilo do utkání špatně, byli to ale fotbalisté Táborska, kteří po třiadvaceti minutách poprvé udeřili. Do přestávky lovil Jan Plachý míč ze své sítě ještě jednou, když po přestávce mohl z tutové šance snížit Bohumil Hudec. Gólman Adam Zadražil svůj tým podržel, v závěru navíc pečetil vítězství nejlepší střelec Táborska a nigérijský útočník v jednom Muhamed Tijani.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 27. kolo, 1. 5. 2022, 17:00 hod.
Stadion v Kvapilově ulici

FC MAS Táborsko

FK VIAGEM Ústí nad Labem

3:0 (2:0)
Branky: 23. Vozihnoj, 38. Krch, 83. Tijani. ŽK: 60. Krch, 78. Mezera – 54. Švanda. Rozhodčí: Proske – Pochylý, Poživil. Delegát: M. Beneš. Technický delegát: Hrinko. Diváci: 776.

Diváci: 776
FC MAS Táborsko:

Zadražil – P. Plachý, Navrátil (C), Mezera, Kosek – Krch (84. Mrsic), Holiš, Javorek (89. Thioub), Vozihnoj (89. J. Šplíchal) – Robakidze (61. Liepa), Tijani (84. J. Mach). Trenéři: Sergejs Golubevs, Martin Bárta.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

J. Plachý – Hudec, Čítek (46. Emmer), Tymošenko, Kurka – Švanda, D. Černý (46. Havrda), Strada (C) (67. Miskovič), Čičovský (78. Gedeon), Jiránek – Ogiomade. Trenéři: Martin Hašek, Dušan Tesařík.

Severočeši potřebovali pod novým trenérským tandemem Hašek - Tesařík v prvomájovém duelu body, zachraňují se, jenže na Táborsko to nestačilo. Ústecká Arma vyběhla na trávník v Táboře se sestavou plnou běhavého mládí, jedině Černý a Strada už mají více zkušeností. Úvodních patnáct, dvacet minut to vypadalo, že hosté budou více držet míč, jenže jakékoliv snahy uťal luxusní prudký centr Koska, který v náběhu usměrnil do sítě Vozihnoj - 1:0. To běžela 23. minuta. Zhruba o čtvrt hodiny později přihrál Krchovi ve vápně Tijani. Benjamínek táborského mužstva dal svůj první seniorský gól, když špičkou kopačky se štěstím po zemi prostřelil brankáře Plachého – 2:0.

Na kontakt se hosté mohli dostat v 53. minutě, kdy ránu hlavou pod břevno skvěle vyrazil domácí gólman Zadražil. Třetího gólu v ústecké síti se diváci dočkali v 83. minutě, kdy průbojný Tijani využil laxní rozehrávku hostů a propálil svou osmou brankou v sezoně Plachého - 3:0. Zaskvět se mohl stejně jako v Prostějově mladíček Mrsic, ale po závaru ústeckou obranu nepřekonal, resp. trefil nohy soupeře.

Ohlasy trenérů

Martin Hašek (FK Ústí nad Labem):
„Přijeli jsme do Tábora po utkání s Duklou. Měli jsme vyautovaného Vojtěcha Braka, který má po střetu s Vojtěchem Čítkem prasklou lícní kost. Vojtěch Čítek měl bolesti hlavy, rána mu otekla a slezlo mu vše do očí. Nastoupil s velkým sebezapřením a o poločase jsme tohoto stopera stahovali. Aby toho nebylo málo, měli jsme zraněného i útočníka Ladislava Krobota a byli ve stavu, jakém jsme. Stav se nám zhoršil, úměrně tomu vypadal i zápas. My se snažili běhat, kombinovat, dodržovat principy organizace hry, ale domácí byli fyzicky silnější a efektivní. Prvních čtrnáct minut jsme soupeře nepustili za půlku, ale z první akce jsme inkasovali. V tomto duchu se neslo celé utkání. Do hry jsme se mohli dostat za stavu 2:0 z pohledu domácích, kdy po hlavičce Bohumila Hudce, která byla gólová, to mohlo být napínavé. Domácí podržel gólman, my z utkání odešli zaslouženě poraženi, protože jsme byli horším mužstvem. Nezbývalo nám než Táborsku pogratulovat k vítězství, nyní se upínáme na zápas doma s Chrudimí, ve kterém se bude lámat chléb a půjde nám o vše ohledně udržení se v soutěži.“

Objednej si svůj dres pod stromeček!

1. 12. 2023

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

14. 11. 2023

Ústí remizovalo s Mostem 0:0.

10. 11. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 15. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Baník Most Souš


Zimní příprava, přát. 11:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem B

13. 1. 11:00h